Jest to blog tematyczny, odnoszący się do problemu znienawidzonego przez prawie wszystkich studentów: pisania pracy magisterskiej.
Blog > Komentarze do wpisu
Twarda spacja

Co to jest

Twarda spacja, jest to spacja, która nie pozwala na łamanie w danym miejscu wiersza. Ma ona zawsze ten sam rozmiar, nawet w przypadku wyjustowanego tekstu (nie dopasowuje się).

 

Jak zrobić

Tworzy ją kombinacja klawiszy SHIFT+CTRL+Spacja.

 

Kiedy stosować

Przydaje się w sytuacjach, gdy na końcu wiersza zostaje nam samotna litera np. „i”, „a”, którą chcemy przenieść do wiersza kolejnego. Wówczas między tą literą, a następnym wyrazem zamiast zwykłej spacji, wstawiamy spację twardą.

O ile w tekście najczęściej nie chce się nikomu tego poprawiać, to na przykład w przypadku nagłówków jest to dość ważne.

 

Więcej o twardej spacji: pracamagisterska.net 

piątek, 13 listopada 2009, praca-magisterska

Komentarze
2010/02/09 12:08:34
Dla mnie najważniejsza był organizacja i zarządzanie czasem. Długo nie potrafiłem się dobrze zorganizować i traciłem dużo czasu na inne rzeczy przy pisaniu mojej pracy magisterskiej. W konsekwencji pisanie przeciągało się w nieskończoność. Pomogła mi tutaj książka dzięki której w końcu się jakoś zorganizowałem i szybko ukończyłem moją pracę ;)
tinyurl.com/yaq7346
-
piotereczka
2012/04/20 11:50:39
Fajnie napisane, prostym językiem i zrozumiale. Tylko mała część ludzi wie co to jest i do czego służy twarda spacja. Gdyby ktoś szukał podobnych informacji, to tutaj coś znalazłem: kursdlaopornych.pl/writer/akapity/miekki-enter-i-twarda-spacja/
-
piotereczka
2012/06/15 17:23:48
A przy okazji pisania magisterki, warto zawczasu zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądała jej obrona. Tutaj kilka cennych wskazówek jak przygotować się do prezentacji pracy przed szanowną komisją: przekonajich.pl/jezyk-wypowiedzi/
-
2013/05/23 17:41:49
Więcej o twardej spacji można znaleźć jeszcze tutaj: www.pracamagisterska.net/articles.php?article_id=20
Polecane strony:
www.jaknapisac.com
www.mojasocjologia.pl

Top 24 - Katalog Dobrych Stron